Patariame

Tinkamai neapšildžius vidaus vandentiekio vamzdynus, vandens vartotojai ir abonentai gali sulaukti daug nepatogumų ir rūpesčių. Vadovaujantis Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklėmis, geriamojo vandens vartotojai ir abonentai atsako už vandens įvado ir apskaitos mazgo būklę. Dėl vamzdynuose užšalusio vandens gali sugesti skaitiklis ar įvadas, tuomet vartotojas ar abonentas sugadintus įrenginius turės atstatyti iš savo lėšų. Vamzdžiais netekantis vanduo greičiau užšąla. Į šį faktą derėtų atkreipti dėmesį tiems, kurie linkę vandenį taupyti. Avarijos dažnai įvyksta ir negyvenamuose namuose ar be priežiūros paliktuose būstuose.

Būtina patikrinti ir pasirūpinti, kad vandentiekio įvadas ir apskaitos mazgas būtų tinkamai apšiltintas, ir esant neigiamai oro temperatūrai neužšaltų. Norint išvengti rūpesčių ir nuostolių šaltuoju periodu, jau dabar patariame ir rekomenduojame:

• vandentiekio įvadai ir skaitikliai turi būti apsaugoti nuo šalčio (reikia apšiltinti vandentiekio įvadą ties pastato pamatu, užsandarinti patalpas, kuriuose yra vandentiekio sistema). Gyventojai, kurie pasiklojo vandentiekio vamzdyną nesilaikydami rekomenduojamo įgylinimo, turi imtis priemonių jį apšiltinti. Įrenginius ir vamzdynus gyventojai gali apšiltinti termoizoliacinėmis medžiagomis, izoliaciniu porolonu, vata ar kitomis šilumą sulaikančiomis medžiagomis.

• labai svarbu, kad patalpoje, kurioje yra vandentiekio sistema, nebūtų skersvėjo, temperatūra neturi būti mažesnė negu +5 C°.

• Gyventojai, kurie pasiklojo vandentiekio vamzdyną nesilaikydami rekomenduojamo įgylinimo ir oro temperatūra atšąla iki 20 C° laipsnių ir žemesnės temperatūros, rekomenduojama leisti vandeniui tekėti iš čiaupo bent silpna srovele, nuo vandentiekio įvado paviršiaus nereikėtų nukasti sniego, kad žemė neįšaltų dar giliau.

• vartotojai ir abonentai privalo užtikrinti, jog jų teritorijoje esantys vandentiekio ir nuotekų tinklai bei įrenginiai nebūtų užstatyti, neprieinami, neužšaltų. Vandentiekio ir nuotekų tinklų šuliniai turi būti sandariai uždengti dangčiais. Pastebėjus pravirą šulinį, jį uždengti arba pranešti tel. (8 385) 51672, 8 611 51775;